Úvod O nás Technické informace Postupy leštění a broušení Jak nakupovat Fotogalerie Časté dotazy
Úvod  Postupy leštění a broušení  Příklad leštění vík 0,- Kč vč. DPH (0.00 €)   0 Ks 

Příklad leštění vík

Víka - povrch na nich je většinou hrbolatý a vypadá jako koženka. Pokud chceme ideální povrch, který vypadá jako chrom, tak je vždy nutné celý povrch přebrousit. Většinou to stačí vzít brusivem (lamelový kotouč, olepovaný kotouč, brusný pás) o hrubosti P240 (hrubší nedoporučuji) nebo P280. Je dobře brousit jedním směrem a to podélně k prolisům, které bývají na víkách. Toto broušení je vhodné přimazávat lojovou pastou. Brousí se tak dlouho, dokud na víku není souvislý přebroušený povrch bez viditelných vad. Druhý krok je jemnější brusivo P320 nebo P400 a brousit kolmo na předchozí směr tak dlouho dokud stopa po brusivu P240 (280) nezmizí.

Pro ulehčení leštění ještě po tomto kroku doporučuji povrch přebrousit brusným rounem o hrubosti P600 (ručně), tady na směru brusu nezáleží, takže je vhodné dobrousit všechna místa kam se při předchozích krocích nešlo dostat. Potom následuje leštění pastou White Max a kaliko kotoučem. V závěru leštění přestaňte přidávat pastu a začne se Vám zvyšovat lesk. Po vyleštění předmět ručně přejeďte (přeleštěte) suchým jemným hadrem (třeba starý flanel). Nedoporučuji odmašťovat, protože zbytky pasty jsou výborná konzervace proti další oxidaci.

RADA 1: před všemi těmito kroky vyčistěte prolisy ražby znaků a podobné detaily drátěným kartáčem. Škráblin se nebojte, broušením se jich snadno zbavíte.

RADA 2: lesk lze ještě u některých druhů hliníku zvýšit přeleštěním leštěnkou na metalizu. Samozřejmě jako úplně poslední krok, ale je to nutno odzkoušet, na všechny slitiny to nefunguje. 
White Max Plus tekutá pasta 560ml
Naše cena:  199,- Kč vč. DPH
Brusivo - suchý zip 125mm P 220
Naše cena:  7,- Kč vč. DPH
Brown Max tekutá pasta 560ml
Naše cena:  199,- Kč vč. DPH
Brusivo - suchý zip 125mm P 320
Naše cena:  7,- Kč vč. DPH